Blog yazmaya Arzu ile çıktığım 2008 Uzakdoğu seyahati ile başladım. Arzu bir önceki sene Güney Amerikayı dört ay boyunca dolaşmış ve yazmıştı, doğal olarak blog yazma olayını ondan esinlendim. Birlikte çıktığımız yıllarda, aynı yerleri değişik bakış açılarından yazdık. O zamanlar çok gezen ve yazan yoktu. Sonraki yıllarda pıtırak gibi çoğaldı, iyi de oldu. Şimdi gezen insanların yazdıklarını genel olarak ikiye ayırmak mümkün. Bir gezdiğini gördüğünü yazanlar, bir de benim gibi daha çok gezmek isteyenlere bilgi verme amaçlı yazanlar. Okuyanlar da bir kaç çeşit; gezmeye çıkmayı düşünüp bilgi toplayanlar, gezmek için gaza ihtiyacı olanlar ve gezme durumu olmayıp, bunu okuyarak ikame edenler. Evet siteleri tanıtmaya başlıyayım.

Gezgine Blog: Arzu’nun blogu, beni gezmeye başlatan olarak ilk sırayı ona veriyorum.

Mavi Gitarın Sesi: Emre ile Cebu’da barda tanıştık. Antalya’da gitar çalarak hayatını geçiriyor. Yaptığı dünya turunun fotoğrafları, videoları sayfasında.

kesfetmek.com: Fatih ile ise Sucre’de bir restorandan çıkarken tanıştık. Instagram, twitter vesaire sosyal medyayı bayağı iyi kullanıyor, güzel fotoğrafları var. Şimdi de blogunu açtı, izleyin derim.

Bilinmeyen Asya: Nevzat ile ise Lviv’de hostelde tanıştık. Rusça öğreniyordu. Blogunda gezmek isteyenlere yararlı güzel bilgiler var.

Özlem Pansiyon: İlk gezgin bloglarından. Kendisiyle sadece İnternet üzerinden tanıştık. Bir ara linki benim eski blogtan kaybolmuş, bana serzenişte bulunmuştu. İşte buraya linkini koyuyorum, ziyaret edin, okuyun diyorum.

Sandaletli Seyahat: Bora Bilgin’in blogu da en eskilerden. Zevkli yazıları var, en çok okuduğum bloglardan biridir.

Yar bana bir yolculuk: Koray, rehber arkadaşlardan. Parasız Güney Amerika gezme deneyimlerini anlatıyor

YORUM | SORU | KATKILAR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen buraya adınızı giriniz