2012 Güney Amerika gezisine başlamadan önce yıllardır düşündüğüm blog’u yenileme çalışmalarına başladım. Şu an Afrika’ya kadar olan bölümlerde Türkçe harfler, ufak tefek yanlışlıklar, hatta unuttuğum bazı bilgiler düzeltildi. Her konuya büyük boy fotoğraflar eklendi.

Konulara blogger’ın yeni özelliği sayesinde harita bilgilerini de ekliyorum. Bu yerler genelde kaldığımız, bazen de ziyaret ettiğimiz yerler. Ayrıca üstte bulunan “haritalar” sekmesinden Hindistan, Namibya ve Tunus rotalarını görebilirsiniz. Tunus haritasında bulunan bazı özel ikonlar Firefox ya da Dropbox’da bulunan bir bug yüzünden gözükmüyor. Kısa zamanda çözmeye çalışacağım.

Fotoğraflara tıklayınca sayfadan çıkılmadan büyük halinin görülmesi için blog’a fancybox scripti de eklendi. Böylece gezilen yerler görsel olarak destekleniyor. Bu arada Blogger aynı işi yapan bir lightbox eklentisini sundu ama bazı tarayıcılarda düzgün çalışmadığından iptal ettim. Elbette genel fotoğraflar Picasa’da devam ediyor. Onları da bir elden geçireceğim. Daha Myanmar vs. fotoğraflarını ekleyemedim.

Son olarak mobil görünüm aktif hale getirildi. Blogger’ın yeni dinamik şekillerini görmek için üst sekmeye “dinamik bakış” linkini koydum. Bu link “magazine“‘e yönlendiriyor. Oradan sidebar, flipcard, classic, mosaic, snopshot, timeslide gibi değişik görünümleri deneyebilirsiniz.

Myanmar günleri nihayet bitti. Kalan Tayland dalış günleri ile ilgili de bir şeyler yazmaya çalışacağım.

Deneme amaçlı sayfayı http://blog.ersoy.biz adresine yönlendirdim. Bu http://ersoyb.blogspot.com adresine bir etki yapmıyor. İki adres de çalışıyor.

GÜNEY AMERİKA

Myanmar günlerini bitirdim, Tayland’da Koh Tao’da dalış okulunda geçen günleri çok detaylı olmasa da genel olarak, özellikle, oralarda dalış için gideceklere bir fikir versin diye yazacaktım. Araya ev taşımalar falan girdi, derken.. birikmiş milleri kullanarak Brezilya – Sao Paulo’ya iki aylık gidiş-dönüş biletini aldım. 15 Ocak günü yola çıkıyorum. Hala daha ne yapacağıma tam karar veremedim. Ama Machu Picchu ve Galapagos görmek istediğim yerler arasında, aslında Patagonya’ya gitmeyi de çok istiyorum ama zaman yetmeyecek sanırım.

Evet gelecek yazı Sao Paoulo ile başlıyor…

YORUM | SORU | KATKILAR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen buraya adınızı giriniz